AktualityVečer s Oskarem Nedbalem - 2. 4. 2017 19:00

Srdečně zveme na Večer s Oskarem Nedbalem, který se uskuteční v neděli 2. dubna od 19 hod. v malém sále Divadla Oskara Nedbala v Táboře. Vystoupí cca desítka studentů českobudějovické konzervatoře (zpěv, klavír, housle) s programem, který bude zahrnovat scénicky zpracované výstupy z oper a operet, písně i komorní tvorbu instrumentální. Vokální čísla jsou nastudována v Operním studiu konzervatoře pod vedením prof. Dagmar Volfové - členky Opery Jihočeského divadla a vedoucí Pěveckého oddělení konzervatoře. Mladé pěvce na klavír doprovodí pedagožka školy Dr. Věra Bauerová - vedoucí Oddělení povinného klavíru a korepetic. Pořadem bude provázet předsedkyně MSON Dr. Ludmila Peřinová.

Sólisté - pěvci: Kateřina Charvátová, Julie Panenková, Anna Pavlíková, Michaela Šimková, Tomáš Maliniak, Radek Martinec, František Talíř. Host: Marie Hůlová (loňská absolventka konzervatoře, pedagožka ZUŠ O. Nedbala Tábor).

Sólisté - instrumentalisté: Adam Závodský - klavír (třída MgA. Magdy Štajnochrové); Václav Pelouch - housle (třída MgA. Jana Drhy).

Příloha: Večer s Nedbalem.pdf

Vloženo 22/03/2017 12:44:31

Ludmila Peřinová

Autogramiáda knihy

V úterý 22. listopadu 2016 od 16 hod. se v budově Jihočeského muzea v Českých Budějovicích uskuteční slavnostní autogramiáda u příležitosti vydání knihy Kopa vycházek (Č. Budějovice: Kultur-Kontakt 2016). V jednotlivých kapitolách jednotliví autoři představují turisticky lákavá místa Jihočeského kraje, spojená často s význačnými osobnostmi. Táboru a Oskaru Nedbalovi je věnována kapitola "Vycházka za historií života a díla Oskara Nedbala" z pera Ludmily Peřinové. V rámci autogramiády vystoupí Ludmila Peřinová (zpěv) a Eva Peřinová (klavír) se skladbami Oskara Nedbala.

Vloženo 2/11/2016 16:16:59

Ludmila Peřinová

Tiskovina pro britskou Mezinárodní společnost A. Dvořáka

Na žádost britské The Antonín Dvořák International Society L. Peřinová právě připravuje anglickou brožuru věnovanou O. Nedbalovi - žáku A. Dvořáka. Tiskovina bude vydána díky finanční podpoře člena MSON pana Geoffreye Pipera, prezidenta lucemburské společnosti MusicEnterprise.

Vloženo 1/11/2016 18:54:17

Ludmila Peřinová

Koncert pro hospic

V sobotu 8. října 2016 se v Gotické síni Husitského muzea v Táboře s úspěchem uskutečnil dobročinný koncert, jehož výtěžek byl věnován Domácímu hospici Tábor. Vystoupili na něm pedagogové, žáci a absolventi ZUŠ O. Nedbala Tábor.
koncert_pro_hospic.PNG

Příloha: Program-Koncert pro hospic.pdf

Vloženo 1/11/2016 18:53:03

Ludmila Peřinová

Otevření letní síně O.Nedbala

11. července bude v Divadle O. Nedbala otevřena Letní síň Oskara Nedbala. Slavnostní zahájení proběhne odpoledne v rámci akce Piáno na ulici, jíž bude současně otevřeno letní Divadelní informační centrum. V rámci odpoledního programu od 15.h před divadlem vystoupí Ludmila Peřinová (klavír) se svým žákem (Petrem Samcem) – zpěv.

Vloženo 9/07/2016 11:30:40

Ludmila Peřinová

Vycházka "In the Footsteps of O.Nedbal and Musicians of Tábor"

Na červen je plánována vycházka „In the Footsteps of O. Nedbal and Musicians of Tábor“ a přednáška „Oskar Nedbal – his Life and Work“ (L. Peřinová) pro účastníky festivalu Prague Summer Nights z USA a dalších zemí světa. Od 10. do 23. června bude 50ti členný mezinárodní studentský orchestr a více než 30 členný student. operní ansámbl v prostorách Divadla O. Nedbala a ZUŠ O. Nedbala nacvičovat Mozarotvu operu Don Giovanni a Pucciniho opery Gianni Schicchi a Sestra Angelika, jakož i symfonický koncert a pěvecký recitál. Tato díla budou následně provedena v Praze v rámci zmíněného festivalu. Pro táborské publikum si umělci připravují pěvecký recitál (PÁ 17. června v malém sále D.O.N.) a symfonický koncert (SO 18.června – velký sál D.O.N.). Opery budou studovány pod vedením jedné z nejslavnějších veličin baritonového oboru současnosti Američana Sherilla Milnese za řízení amerického dirigenta Johna Nardonilla.

Vloženo 9/07/2016 11:29:56

Ludmila Peřinová

Mezinárodní Novákova klavírní soutěž v Kamenici nad Lipou

13. května se v rámci Mezinárodní Novákovy klavírní soutěže v Kamenici nad Lipou uskutečnil koncert loňských vítězů – Nikol Bókové (JAMU Brno) a Adama Závodského (konzervatoř Č. Budějovice) – držitele Ceny O. Nedbala z téže soutěže z r. 2015. Na koncertě zazněl Nedbalův klavírní cyklus Čtyři klavírní kusy op. 8 (N. Bóková) a Malá suita ve starém slohu (A. Závodský). Koncert byl doplněn přehledem o Nedbalově klavírní tvorbě v podání Ludmily Peřinové. Nikol Bóková právě natočila uvedený titul pro Český rozhlas.

Vloženo 9/07/2016 11:28:50

Ludmila Peřinová

Koncert v kostele Československé církve husitské

1. května na koncertě v kostele Československé církve husitské (Tábor) se Nedbalovým Valse triste rozloučili protagonisté koncertu Jan Škrdlík (violoncello), Eva Peřinová (klavír) a Ludmila Peřinová (zpěv) s dlouholetou farářkou této církve a pořadatelkou množství koncertů Mgr. Evou Červenou, která odchází do Prahy.

Vloženo 9/07/2016 11:27:53

Ludmila Peřinová

Zařazení pěveckého nedbalovského programu

V dubnu byla učiněna nabídka Divadlu Oskara Nedbala na zařazení pěveckého nedbalovského programu v podání studentů českobudějovické konzervatoře do sezóny 2016/17. V programu by měly zaznít písně a zejména herecky připravené scény z Nedbalových operet připravených v rámci Operního studia konzervatoře.

Vloženo 9/07/2016 11:26:53

Ludmila Peřinová

Návštěva Slovenského národního divadla v Bratislavě

19. března navštívila Dr. Ludmila Peřinová Slovenské národní divadlo v Bratislavě za účelem shlédnutí Nedbalova baletu Z pohádky do pohádky a osobní schůzky s šéfredaktorem portálu Opera Slovakia, který má zájem na další publikační činnosti ze strany MSON v kontextu šíření propagace tvorby O. Nedbala.

Vloženo 9/07/2016 11:25:35

Ludmila Peřinová

22. ledna 2016 proběhla členská schůze MSON

kde byly projednány mj. i body související s transformací občanských sdružení na spolky zapsané. Viz „Zápis z výroční schůze“.

Příloha: MSON zapis ze schuze.pdf

Vloženo 9/07/2016 11:24:21

Ludmila Peřinová